Нападнат претседателот на ЛДП, Горан Милевски

Нападнат претседателот на ЛДП, Горан Милевски

Коментарите се исклучени на Нападнат претседателот на ЛДП, Горан Милевски
Share Button

Претседателот на ЛДП и пратеник во Собранието на РМ, Горан Милевски, денеска бил физички нападнат во центарот на Скопје,  .

Заради здобиени телесни повреди, Милевски заминал во болница.

Случајот бил пријавен во полиција.

 

уредник

Related Posts

ДУИ се огласи по инцидентот во Мала Речица

Коментарите се исклучени на ДУИ се огласи по инцидентот во Мала Речица

Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

Коментарите се исклучени на Утре Основачко собрание на политичката партија Граѓанско Демократска Унија (ГДУ)

„Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Коментарите се исклучени на „Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Create AccountLog In Your Account