Струшки средношколец силуван од сооученик

Струшки средношколец силуван од сооученик

Струшки средношколец силуван од сооученик

Коментарите се исклучени на Струшки средношколец силуван од сооученик
Share Button

Средношколец од Струга бил сексуалано злоупотребуван од соученик, информираше МВР.
Случајот бил пријавен во ПС Струга вчера од Центарот за социјални работи.

Според пријавата, која ја дал ученик во средно училиште во Струга, тој во неколку наврати под закана бил сексуално злоупотребен од друго малолетно лице-ученик.
Со малолетникот во Центарот за социјални работи бил извршен разговор во присуство на социјален работник, психолог, педагог и адвокат за деца.

Во разговорот малолетникот изјавил дека во повеќе наврати во летото 2017 година во неговиот дом бил сексуално злоупотребен од страна на друго малолетно лице-ученик во средно училиште.
Се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на настанот.

уредник

Related Posts

Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Коментарите се исклучени на Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Коментарите се исклучени на Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Млад битолчанец починал во болница

Коментарите се исклучени на Млад битолчанец починал во болница

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Коментарите се исклучени на Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

За да го смират полицијата во Штип почнала да пука во воздух, пијан направил хаос

Коментарите се исклучени на За да го смират полицијата во Штип почнала да пука во воздух, пијан направил хаос

Create AccountLog In Your Account