Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Коментарите се исклучени на Времето денес:Сончево со температура до 21 степен
Share Button

Во Македонија ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири степени, а дневната од 13 до 21 степени.

Во Скопје сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура до нулата, а дневната температура ќе достигне до 21 степен.

Утре преку ден ќе се задржи сончево и топло време со натпросечни дневни температури, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка на планините. Кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Во ноќта кон недела врнежите ќе се интензивираат и на места ќе бидат поројни. На највисоките планини ќе има и врнежи од снег.

За време на викендот ќе дува засилен ветер, во сабота од јужен, а во недела од западен правец, над 70 километри на час. Во недела и понеделник дневната температура ќе опадне зa околу 5 степени, а потоа повторно ќе биде во пораст.

уредник

Related Posts

Пожар во Министерството за правда

Коментарите се исклучени на Пожар во Министерството за правда

Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Коментарите се исклучени на Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

МТСП: Нема злоставување во двата нови случаја на бременост кај малолетничките од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на МТСП: Нема злоставување во двата нови случаја на бременост кај малолетничките од „25 Мај“

Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“побара ЗНМ

Коментарите се исклучени на Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“побара ЗНМ

ГРУЕВСКИ: ДОБРО СУМ, НО ‘ФАКТУРАТА’ ЗА ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ПОДОЦНА

Коментарите се исклучени на ГРУЕВСКИ: ДОБРО СУМ, НО ‘ФАКТУРАТА’ ЗА ЗДРАВЈЕТО ДОАЃА ПОДОЦНА

Create AccountLog In Your Account