Месец: м.г

ДРУГАРЧИНА ОД СДСМ ОХРИД СРЕЌЕН ВИ ПРАЗНИК НА ВАС ПОЛТРОНИ СЛЕДБЕНИЦИ НА ГРУЕВИЗМОТ

Share Button

Црква „Свето Благовештение“ – Лавци (фотогалерија)

Share Button

Премиерот потврди дека братучедот Трајче Заев купил оранжерија за да произведува канабис !

Share Button

„Точно е дека мојот прв братучед Трајче Заев ја купи оранжеријата на фирмата „Мам“ за

Во Скопје: Мајка и ќерка претепани на улица

Share Button

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

Share Button

Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Share Button

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Share Button

Татко и син се испијаниле, се испокарале, па пукале со ловна пушка во домот

Share Button

(ФОТО)И ПАТИКИ “ПЛИВААТ”…КАМЕЊА И ПЛАСТИЧНИ ЧАШИ – ФОНТАНАТА ЗА САМО ЕДНА НЕДЕЛА ЈА ИСПОГАНИЈА

Share Button

Реконструираната фонтана во центарот на градот Битола за само една недела ја испоганија Некој си

Реакција на претседателот на ГДУ, Петар Колев

Share Button

Може да се занимавате со „нуклеарна физика“, место со политика.

Фотогалерија:Црква„Св.Димитриј“ и манастир Св. Ѓоргиј во с. Магарево

Share Button

(фото)Црква Свети Пантелејмон во Битола

Share Button

Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Share Button

Полиција упадна во битолски ресторан – уапсени тројца дилери

Share Button

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Share Button