Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар

Коментарите се исклучени на Лажна пријава дека има поставена бомба во скопски бар
Share Button

На 01.04.2018 година во 00.55 часот во Полициската станица-Центар се јавило непознато машко лице и пријавило дека во бар на ул.„М.Т. Гологанов“ имало поставено бомба која ќе експлодира за половина час. Полициски службеници излегле на лице место и извршиле евакуација на присутните лица во околните објекти. Извршени се проверки и утврдено е дека пријавата била лажна – соопштуваат од МВР

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account