Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Коментарите се исклучени на Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!
Share Button

До раните претпладневни часови траеше полицискиот увид откако во раните утрински часови непознати лица, во непосредна близина на TЦ „Три бисери“, во населбата Аеродром во Скопје, фрлиле запаллива направа врз теренско возило за кое се верува дека е сопственост на ексдиректорот на Бирото за јавна безбеденост Љупчо Тодоровски – Радникот.

Според првичните неофицијални сознанија до кои, на местото на случување, дојде правосудство.мк, наводно врз џипот „Нисан Навара“ ( СК- 500 – УК) бил фрлен „молотов коктел“, но дали навистина се работи за таков вид запаллива направа и дали навистина џипот е на пензионираниот полициски директор ќе треба да потврдат од Министерството за внатрешни работи.

 

уредник

Related Posts

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Коментарите се исклучени на Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Коментарите се исклучени на Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Откако му удрил тупаница се смириле и се прегрнале

Коментарите се исклучени на Откако му удрил тупаница се смириле и се прегрнале

Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

Коментарите се исклучени на Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Коментарите се исклучени на Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Create AccountLog In Your Account