МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Коментарите се исклучени на МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски
Share Button

Министерството за внатрешни работи објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски.

-Во врска со кривично – правниот настан од 25.03.2018 година случен на плоштад  ,,Македонија,, при што физички беше нападнат Г.М  – пратеник во Собранието на Република Македонија, по извршена консултација со Јавен обвинител, а врз основ на член 561 став 1 и член 563 став 2 од Законот за кривична постапка на Република Македонија, се врши јавна објава на фотографија за едно лице кое што е важно за постапката, соопштуваат од МВР.

За таа цел, Министерството, ги повикува сите граѓани кои имаат било какви сознанија за лицето, веднаш да известат во најблиската полициска станица, да пријават на  телефонскиот број 192, да ја употребат апликацијата ,,Пријави сомнително лице,,  на официјалниот сајт на МВР  или да пријават во Јавно обвинителство.

уредник

Related Posts

Приведен дилер на хероин во Битола

Коментарите се исклучени на Приведен дилер на хероин во Битола

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Велешанец заминал на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Коментарите се исклучени на Велешанец заминал на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Коментарите се исклучени на Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Коментарите се исклучени на Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Коментарите се исклучени на Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Create AccountLog In Your Account