Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Коментарите се исклучени на Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај
Share Button

Вчера повторно пријава од домот 25-ти Мај во полицијата.

Имено околу 11.00 часот во Полициската станица Чаир, социјален работник од домот „25-ти Мај“ пријавила дека во периодот од 31.03.2018 година до 02.04.2018 година од установата од непознати причини се оддалечила 14-годишна штитеничка од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето

уредник

Related Posts

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Прободено е 16-годишно момче на автобуска станица во Центар

Коментарите се исклучени на Прободено е 16-годишно момче на автобуска станица во Центар

Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Коментарите се исклучени на Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Коментарите се исклучени на Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано

Коментарите се исклучени на Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано

Create AccountLog In Your Account