Приведен дилер на хероин во Битола

Приведен дилер на хероин во Битола

Коментарите се исклучени на Приведен дилер на хероин во Битола
Share Button

Секторот за внатрешни работи Битола, до Основното Јавно обвинителство во Битола, поднесе кривична пријава против Б.Е. (55) од Битола поради постоење основи  на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање на промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, казниво по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Коментарите се исклучени на Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица
Share Button

ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Коментарите се исклучени на ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи
Share Button

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА 50 ГОДИШНА ЖЕНА И РАК И ТУМОР И ВЕШТАЧКО КОЛЕНО СЕ ДВИЖИ СО ПОМОШ НА ПАТЕРИЦА

Коментарите се исклучени на АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА 50 ГОДИШНА ЖЕНА И РАК И ТУМОР И ВЕШТАЧКО КОЛЕНО СЕ ДВИЖИ СО ПОМОШ НА ПАТЕРИЦА
Share Button

50 годишна жена ни се обрати пред малку и не извести дека и е потребна помош. Сузана има 50 години родена е во Охрид. Вели дека боледува од многу болести но ние ќе објавиме она што ни го прати за да можете најточно да се информирате . Сузана ни прати и медицинска документација која ја
Complete Reading

ДУИ се огласи по инцидентот во Мала Речица

Коментарите се исклучени на ДУИ се огласи по инцидентот во Мала Речица
Share Button

ПУКОТНИЦИ ВО МАЛА РЕЧИЦА , ДВЕ ЛИЦА СО ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА , ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Коментарите се исклучени на ПУКОТНИЦИ ВО МАЛА РЕЧИЦА , ДВЕ ЛИЦА СО ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА , ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ
Share Button

Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Коментарите се исклучени на Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?
Share Button

Утре во 07 : 00 часот света утрена богослужба во храмот Св. Димитриј во Битола

Коментарите се исклучени на Утре во 07 : 00 часот света утрена богослужба во храмот Св. Димитриј во Битола
Share Button

Create AccountLog In Your Account