Повредениот се бори за живот по пукањето во Мала Речица

Тешко повреден и во животна опасност од денешниот инцидент во Мала Речица е Флорим Мисини од Куманово, пишува весникот на албански јазик Коха.

Флорим е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје.

Тешко повреден е и близок роднина на убиениот во инцидентот Наип Реџепи.

Како што јавија медиумите на албански јазик вооружената престрелка се случила попладнево во тетовска Мала Речица меѓу две ривалски групи на ДУИ.

извор/kurir.mk