Приведен дилер на хероин во Битола

Приведен дилер на хероин во Битола

Приведен дилер на хероин во Битола

Коментарите се исклучени на Приведен дилер на хероин во Битола
Share Button

Секторот за внатрешни работи Битола, до Основното Јавно обвинителство во Битола, поднесе кривична пријава против Б.Е. (55) од Битола поради постоење основи  на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање на промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, казниво по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Б.Е. на почетокот на април 2018 година од непознато лице неовластено набавил наркотична дрога „хероин“ која ја препакувал во помали пакувања и неовластено им ја нудел на продажба на лица наркозависници на подрачјето на Битола.
На 04.04.2018 година со наредби од Основен суд Битола, од страна на полициски службеници биле извршени се претреси во домот и во местото каде што престојува пријавениот. При претресите биле пронајдени една најлонска кеса, во внатрешноста со повеќе мали кеси со различна големина спремни за пакување на наркотична дрога и едно поголемо пакување со наркотична дрога „хероин“ обвиткана со селотејп.
Пронајдениот материјал бил одземен и доставен на вештачењe, при што било утврдено дека одземениот материјал со маса од 243 грама претставува хероин. Од страна на судија на претходна постапка на Б.Е. му била одредена мерка притвор во траење од 30 дена.  – информираат од МВР

уредник

Related Posts

МВР за сообраќајката на улица „Антон Попов“ во Скопје каде што Д.С удри со возило БМВ во пешак

Коментарите се исклучени на МВР за сообраќајката на улица „Антон Попов“ во Скопје каде што Д.С удри со возило БМВ во пешак

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Коментарите се исклучени на Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Create AccountLog In Your Account