ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Коментарите се исклучени на ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи
Share Button

Според информациите кои ги објави македонската телевизија на албански јазик, „Шења“, во вооружената престрелка во тетовска Мала Речица која се случи вечерва убиен е Наип Реџепи од Куманово.

Претходно, од МВР за „Макфакс“ потврдија дека околу 18 часот и 20 минути на улицата 167 во Мала Речица дошло до вооружен инцидент во кој две лица биле повредени од огнено оружје и поради сериозноста на повредите, веднаш биле префрлени во тетовската болница.

Неофицијално и второто повредено лице е од Куманово. Според информациите, дошло до расправија меѓу две групи непознати лица кои биле во два различни автомобили, по што застанале на улица и со оружје се судриле едни со други.

Медиумите на албански јазик пишуваат дека двата табора биле ривалски кумановски групи на ДУИ. Партијата, пак, преку соопштение вечерва демантираше дека има некаква врска со инцидентот

уредник

Related Posts

Драма во тетовското Ларце: Полицијата застрела лице со потерница, кое врз нив фрлило рачна бомба

Коментарите се исклучени на Драма во тетовското Ларце: Полицијата застрела лице со потерница, кое врз нив фрлило рачна бомба

Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Коментарите се исклучени на Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Загина маж во пожар во охридско

Коментарите се исклучени на Загина маж во пожар во охридско

Скопјанец чекал на семафор – излегле од возило и го претепале

Коментарите се исклучени на Скопјанец чекал на семафор – излегле од возило и го претепале

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Create AccountLog In Your Account