Дедото на Тамара доби условна казна за нелегално поседување оружје

Дедото на Тамара доби условна казна за нелегално поседување оружје

Дедото на Тамара доби условна казна за нелегално поседување оружје

Коментарите се исклучени на Дедото на Тамара доби условна казна за нелегално поседување оружје
Share Button

Дедото на малата Тамара , Љупчо Стојановски призна вина дека нелегално го поседувал оружјето кое го впери во  ексминистерот за здравство Никола Тодоров. Казната за дедото на Тамара за ова дело е условна  2 години затвор кои нема да ги одлежи доколку во рок од 5 години не стори кривично дело. Во врска пак со  кривичното дело убиство во обид за кое го терети обвинителството, рече дека не се чувствува виновен, предметот е издвоен и започна судење

уредник

Related Posts

Појава на свлечиште во село Долно Косоврасти

Коментарите се исклучени на Појава на свлечиште во село Долно Косоврасти

МВР:Лага е дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија

Коментарите се исклучени на МВР:Лага е дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија

Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Коментарите се исклучени на Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Неофицијално причината за смртта на двајцата планинари на Кајмакчалан била хипотермија

Коментарите се исклучени на Неофицијално причината за смртта на двајцата планинари на Кајмакчалан била хипотермија

Create AccountLog In Your Account