Добиле откази поради бизарна лага: Полицајци тврдат дека глувци ја изеле марихуаната од депото

Добиле откази поради бизарна лага: Полицајци тврдат дека глувци ја изеле марихуаната од депото

Добиле откази поради бизарна лага: Полицајци тврдат дека глувци ја изеле марихуаната од депото

Коментарите се исклучени на Добиле откази поради бизарна лага: Полицајци тврдат дека глувци ја изеле марихуаната од депото
Share Button

Осуммина аргентински полицајци добиле откази бидејќи за изчезнувањето на запленета дрога ги обвиниле глувците во полицискиот магацин. Имено, како што пренесува Би-би-си, инспектори откриле дека од полицискиот склад во Пилар, северозападно предградие на Буенос Аирес, недостигаат 540 килограми марихуана.

Поранешниот командант на градската полиција, Хавиер Специја, и други полицајци, во судот рекле дека оваа количина марихуана исчезнала зашто била изедена од глувци. Сепак, вештаците се сомневаат во оваа приказна бидејќи глувците сигурно ќе пцовисале доколку изеле толкаво количество марихуана.

Судијата Адријан Гонзалес Чарваја рекол дека според експертите на универзитетот во Буенос Аирес глувците не би ја замениле стандардната храна со марихуана, а дури и да го направеле тоа, ќе биле пронајдени многу мртви глодачи во складот. Полицајците своите искази пред судот треба да ги изнесат на 4 мај годинава.

уредник

Related Posts

Нема веќе субвенции за македонска музика

Коментарите се исклучени на Нема веќе субвенции за македонска музика

Прославен Денот на шегата во општина Новаци

Коментарите се исклучени на Прославен Денот на шегата во општина Новаци

За време на денешниот протест во Битола, виножито(фото)

Коментарите се исклучени на За време на денешниот протест во Битола, виножито(фото)

Create AccountLog In Your Account