Се урна руски хеликоптер

Се урна руски хеликоптер

Се урна руски хеликоптер

Коментарите се исклучени на Се урна руски хеликоптер
Share Button

Руски транспортно-борбен хеликоптер од типот Ка-29 се урна денеска во водите на Балтичкото Море, при што загинаа двајцата членови на екипажот на леталото.

Како што соопшти Балтичката флота на руската Воена морнарица, хеликоптерот се урнал за време на вежбовен ноќен лет, при поволни временски услови.

Причините за падот на леталото засега не се познати.

Во тек е операција на руската армија за пронаоѓање на остатоците на урнатиот хеликоптер.

уредник

Related Posts

Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

Коментарите се исклучени на Владата ќе го разреши Дац од раководната функција во МНТ поради вчерашната сообраќајка

МВР ги информира јавноста и возачите за законските измени за управување со моторни возила

Коментарите се исклучени на МВР ги информира јавноста и возачите за законските измени за управување со моторни возила

Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Коментарите се исклучени на Владиката Петар задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција

Create AccountLog In Your Account