Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Коментарите се исклучени на Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи
Share Button

„Дали е на повидок нов голем скандал во АД ЕЛЕМ? Раководството на ЕЛЕМ поништи транспарентен јавен повик за ангажирање на работници за потребите на РЕК Битола и склучи милионски договор во четири очи. Раководството на РЕК Битола, склучи договор во висина од 21 милион и 240 илјади денари за ангажирање на работници со договор во четири очи со фирмата СВ – Инвест, која според информациите со кои располагаме е во сопственост на близок пријател на директорот на РЕК Битола“, вели денеска потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

уредник

Related Posts

МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Коментарите се исклучени на МИЦКОСКИ СО ПОНУДА ДО ЗАЕВ

Советот за етика во во медиумите на Македонија го осуди Сашо Иваноски и порталот Мактел.Мк за флагрантно кршење на човекови права и слободи , ОЈО нека постапи

Коментарите се исклучени на Советот за етика во во медиумите на Македонија го осуди Сашо Иваноски и порталот Мактел.Мк за флагрантно кршење на човекови права и слободи , ОЈО нека постапи

Create AccountLog In Your Account