Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Коментарите се исклучени на Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце
Share Button

Полицијата вчера привела 16 жени при акциска контрола на угостителскиот објект „Кораби“ во село Горно Седларце, објект сопственост на Л.Б. (48) од Тетово. Тринаесет од жените биле државјанки на Албанија, една од Косово и две од Македонија.

Истите се приведени за понатамошна постапка.

уредник

Related Posts

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Коментарите се исклучени на Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Коментарите се исклучени на Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Create AccountLog In Your Account