Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото

Коментарите се исклучени на Таксист во Битола допирал малолетно девојче по градите додека се возело во такси возилото
Share Button

На 24.04.2018 година во 18,30 часот во Секторот за внатрешни работи Битола, И.Т.(40) пријавила дека истиот ден околу 14,30 часот нејзината 15 годишна ќерка влегла во такси возило по што му кажала на возачот да ја превезе до улицата каде живеела. Откако тргнале со возилото, според изјавата на пријавителот, такси возачот започнал разговор, по што во еден момент се завртил и со раката ја штипнал за образот.

Пред да стигнат во нејзиниот дом истиот посегнал со раката на задното седиште и ја допирал за градите. Во 21,30 часот во Полициска станица бил повикан П.К.(53) од Битола, возачот на такси возилото и против истиот по целосното расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.- соопштуваат од МВР

 

уредник

Related Posts

Утврден идентитетот на разбојникот кој синоќа беше ранет во Битола

Коментарите се исклучени на Утврден идентитетот на разбојникот кој синоќа беше ранет во Битола

Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Коментарите се исклучени на Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Фатен разбојник што извршил шест разбојништва во банки и казино

Коментарите се исклучени на Фатен разбојник што извршил шест разбојништва во банки и казино

ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Предмалку вооружена престрелка во Чаир – има повредени!

Коментарите се исклучени на ПУКАЊЕ ВО ЧАИР: Предмалку вооружена престрелка во Чаир – има повредени!

Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Коментарите се исклучени на Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Коментарите се исклучени на Пукано во скопјанец,полицијата пронајде четири чаури. Истрагата е во тек

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Create AccountLog In Your Account