Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Коментарите се исклучени на Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане
Share Button

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане во акциска контрола на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово во однос на злоупотреба на туристички престој.

Од примеведните, осум се државјанки на Србија и по една од БиХ и од Бугарија.

Тие биле задржани во полициска станица за понатамошна постапка, информира Министерството за внатрешни работи во редовниот Билтен.

уредник

Related Posts

И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Коментарите се исклучени на И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Коментарите се исклучени на Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Тепачка во Центарот за бездомници во Чичино село

Коментарите се исклучени на Тепачка во Центарот за бездомници во Чичино село

Битолчанец ја пријавил ќерката за исчезната , ја пронашол но се сомнева дека врз неа било извршено полово дејствие

Коментарите се исклучени на Битолчанец ја пријавил ќерката за исчезната , ја пронашол но се сомнева дека врз неа било извршено полово дејствие

Create AccountLog In Your Account