Ден: д.м.г

Битолските фонтани функционираат безпрекорно…барем засега

Share Button

Откорнато дрво , Градски парк Битола

Share Button

Битолчани во акција ги заштитуваат младите дрвца кај Градскиот парк

Share Button

Некаде “горна” Битола…

Share Button

На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

Share Button

Еве кој си го сака градот, викенд е ама тој е на терен.Ова е градоначалник!

Share Button

 Maksim Dimitrievski пред 2 часа · Веднаш по поројните дождови заедно со граѓаните излеговме на нај

Дејди Македонијо де! Таван падна врз пациенти во прилепската болница

Share Button

Поплавени куќи во Црешево и Стајковци

Share Button

Мицкоски: За да се добие функција во Владата, треба да се зароби па да се ослободи некое село?

Share Button

Стоилковски: Дали Заев ангажирал за советник лице вмешано во убиство на полициски службеник и го плаќа со пари на граѓаните?

Share Button

Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам

Share Button

Во манастирот „Свети Георгиј Победоносец“ во Рајчица се одбележа празникот

Share Button

Кражба во црквата„Свети Параскева“ во с.Нижополе-битолско,непознат сторител од црквата украл 4.500 денари

Share Button

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Share Button

Во манастирот Свети Георгиј – Велушина, во чест на светителот се отслужи Воскресна Вечерна богослужба

Share Button