Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Коментарите се исклучени на Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница
Share Button

Мерцедес со гевгелиски регистерски таблички, управувано од М.К. (27), вчера во 3 часо сабајле удрило во металната заштитна ограда на делницата од автопатот Граничен премин Богородица–Гевгелија.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, возачот починал на лице место, додека сопатникот М.П. (26) од се здобил со тешки телесни повреди и како итен случај со возило на Итна медицинска помош од Јавната здравствена установа Гевгелија бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Полицијата извршила увид и работи на целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Битола: Заминала на прослава со колегите, а таму го сретнала поранешниот сопруг, по неколку часа доживеала пекол

Коментарите се исклучени на Битола: Заминала на прослава со колегите, а таму го сретнала поранешниот сопруг, по неколку часа доживеала пекол

Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Коментарите се исклучени на Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Исчезна девојче од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна девојче од Кичево

Истрели од огнено оружје во Чаир, полицијата е веќе таму на увид

Коментарите се исклучени на Истрели од огнено оружје во Чаир, полицијата е веќе таму на увид

Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Create AccountLog In Your Account