Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Коментарите се исклучени на Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?
Share Button

Еден од командантите на ОНА во конфликтот со македонските безбедносни сили во 2001 година, Џезаир Шакири Хоџа, стана „командант во Владата“, пишуваат негови поддржувачи и пријатели на ФБ. Повеќемина ја објавија фотографијата како излегува од зградата на Владата држејќи во рака жолт плик.

И порталот Журнал но и други портали ја објавија оваа вест  дека поранешниот пратеник Џезаир Шакири, познат како командант Хоџа од воениот конфликт во 2001 година, станал советник за безбедност во кабинетот на премиерот Зоран Заев.

уредник

Related Posts

Змијанац: Прашањето е што се прави кога семејствата пријавуваат насилство, а не добиваат помош?

Коментарите се исклучени на Змијанац: Прашањето е што се прави кога семејствата пријавуваат насилство, а не добиваат помош?

Демонстрантите од пред Собрание се упатија пред резиденцијата на Иванов

Коментарите се исклучени на Демонстрантите од пред Собрание се упатија пред резиденцијата на Иванов

Протестот започна со молитва

Коментарите се исклучени на Протестот започна со молитва

Од 18:15 часот, воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир

Коментарите се исклучени на Од 18:15 часот, воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир

„Македонија“ и „Предавници“ ечеше пред Собрание – денеска ќе се протестира додека трае седницата

Коментарите се исклучени на „Македонија“ и „Предавници“ ечеше пред Собрание – денеска ќе се протестира додека трае седницата

Create AccountLog In Your Account