НАЈНОВО :

Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам

Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам

Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам

Коментарите се исклучени на Се јави командант Хоџа: Се работи за функција за да преживеам
Share Button

Ниту сум избран за премиер, ниту за прв парламентарец. Едноставно се работи за функција за да преживеам. Секакви луѓе има во владата избрани на разни функции, а вие реагирате за мене – напиша на својот Фејсбук профил Џезаир Шакири или познат како командант Хоџа.

Шакири се огласи по бурните реакции во јавноста дека е назначен за советник за безбедност на премиерот Зоран Заев.

Откако информацијата беше пласирана во меидумите, тој излезе со првична реакција дека изборот да биде советник во владата, следувала по политички договор меѓу него и Заев.

– Откако Заев победи на последните парламентарни избори имавме еден политички договор, јас да го ослободам Танушевци и тој да ми обезбеди владина функција блиску до него, како гаранција за мојата безбедност. Фактички, Заев направи математика да ме приближи до себе и да нема никакви проблеми. Јас не сум направил договор со Заев за гласови и очекувам овој договор премиерот да го испочитува – напиша командат Хоџа.

извор: независенвесник.мк

уредник

Related Posts

Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Коментарите се исклучени на Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

ВО ГЕВГЕЛИСКО УЧИЛИШТЕ ДИРЕКТОР ПЛАТАТА СИ ЈА ЗГОЛЕМИЛ САМ

Коментарите се исклучени на ВО ГЕВГЕЛИСКО УЧИЛИШТЕ ДИРЕКТОР ПЛАТАТА СИ ЈА ЗГОЛЕМИЛ САМ

Во Струмица на улица…”си работат”

Коментарите се исклучени на Во Струмица на улица…”си работат”

Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Коментарите се исклучени на Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Create AccountLog In Your Account