7-ми Мај се одбележува Денот на македонската полиција

7-ми Мај се одбележува Денот на македонската полиција

7-ми Мај се одбележува Денот на македонската полиција

Коментарите се исклучени на 7-ми Мај се одбележува Денот на македонската полиција
Share Button

 По повод Централната манифестација  одбележување на Денот на македонската полиција – 7 мај, денеска настан  ќе се одржи на Градскиот стадион во Штип.

Припадниците на МВР ќе ги презентираат своите можности преку повеќе показни вежби.

На одбележувањето на Денот на македонската полиција МВР најави присуство на премиерот Зоран Заев, други владини претставници, пратеници, претставници на дипломатскиот кор во Македонија и други гости.

уредник

Related Posts

МТСП: Нема злоставување во двата нови случаја на бременост кај малолетничките од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на МТСП: Нема злоставување во двата нови случаја на бременост кај малолетничките од „25 Мај“

ЗАЕВ: И МЕНЕ МЕ БОЛИ, АМА МОРАВМЕ ДА ПРИФАТИМЕ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

Коментарите се исклучени на ЗАЕВ: И МЕНЕ МЕ БОЛИ, АМА МОРАВМЕ ДА ПРИФАТИМЕ ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРОМЕНА НА ИМЕТО

Create AccountLog In Your Account