НАЈНОВО :

ФОТО: Автобус кој превезувал ученици утрово се запали кај Стража

ФОТО: Автобус кој превезувал ученици утрово се запали кај Стража

ФОТО: Автобус кој превезувал ученици утрово се запали кај Стража

Коментарите се исклучени на ФОТО: Автобус кој превезувал ученици утрово се запали кај Стража
Share Button

Патнички автобус на приватна превозна компанија се запали утрово на патот Кичево – Гостивар после превојот Стража. Автобусот превезувал ученици кои биле тргнати на екскурзија.

За среќа, избегната била поолема несреќа откако возачита навремено реагирале, го запреле возилото и ги изнеле учениците надвор од автобусот.

извор: Охриднет.ком

уредник

Related Posts

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Коментарите се исклучени на Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Коментарите се исклучени на Протест пред домот на пратеничката од СДСМ Кети Смилеска

Create AccountLog In Your Account