Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

Share Button

Во СВР Битола вчера во 17:05 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека има починато лице на ул.„Кирил Пејчиновиќ“.

Од извршениот увид било констатирано дека се работи за Џ.С. (37) од Битола.

За настанот бил известен Јавен обвинител. кој наредил обдукција врз телото на починатиот.