По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

Коментарите се исклучени на По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“
Share Button

На 19.05.2018 година во временскиот период од 00,30 до 07,30 часот на улица “Матија Губец” во Битола е опожарено патничко моторно возило “Сузуки Јимини” со битолски регистарски ознаки сопственост на П.Ц.. Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот

На 18.05.2018 година околу 21.35 часот во Битола на улица „21-ва“ од страна на непознат сторител било опожарено паркирано патничко моторно возило “Пасат“ со битолски регистарски ознаки сопственост на С.Р. од село Обедник, демирхисарско кој во моментот бил на гости.

Сторителот го скршил стаклото од предната страна на возилото и внатре фрлил непозната запалива материја, со која предизвикал пожар. Пожарот е изгаснат од Противпожарна екипа Битола и од сопственикот. Извршен е увид на местото на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

Коментарите се исклучени на Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

Повреден полицаец синоќа во Тетово додека приведувал лице барано за убиство

Коментарите се исклучени на Повреден полицаец синоќа во Тетово додека приведувал лице барано за убиство

Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Коментарите се исклучени на Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Коментарите се исклучени на Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

Коментарите се исклучени на Кичевчанец се обидел да силува шестгодишно девојче

16 годишно девојче од Скопје исчезна

Коментарите се исклучени на 16 годишно девојче од Скопје исчезна

Create AccountLog In Your Account