Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Share Button

Во текот на вчерашниот ден околу 20.50 часот во Прилеп на улица „Бистра планина“ бил пронајден починат Ј.Р.(27) од Прилеп.

Извршен е увид на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се изврши обдукција.