Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил
Share Button

Во текот на вчерашниот ден во 11:55 часот во Битола на улица „Партизанска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Мерцедес“ со битолски регистарски ознаки управувано од С.Б.(47) од Битола и велосипедист Ј.К.(77) од Битола.

Во незгодата  велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и е  пренесен во Клиничка болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Во Чаир повредена една жена, машко лице пукало во неа

Коментарите се исклучени на Во Чаир повредена една жена, машко лице пукало во неа

Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Коментарите се исклучени на Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Коментарите се исклучени на Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

Коментарите се исклучени на На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

16 годишно девојче од Скопје исчезна

Коментарите се исклучени на 16 годишно девојче од Скопје исчезна

Create AccountLog In Your Account