Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Коментарите се исклучени на Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците
Share Button

Вчера околу 20.00 часот во Битола на улица „Партизанска“, при полициска интервенција по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир со тепачка, во која учествувале Б.C. (18), А.T. (35) и Љ.T. (37), кои биле под дејство на алкохол, А.T. физички ги нападнала полициските службеници, додека Љ.T. агресивно се однесувал кон полициските службеници.

Лицата се лишени од слобода и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

уредник

Related Posts

Велешанец заминал на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Коментарите се исклучени на Велешанец заминал на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Во тегли за ајвар скопјанец криел марихуана

Коментарите се исклучени на Во тегли за ајвар скопјанец криел марихуана

Create AccountLog In Your Account