Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа

Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа

Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа

Коментарите се исклучени на Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа
Share Button

Утре салата на ОУ „Невена Георгиева – Дуња“ во Скопје ќе биде местото на одржување на Циу – џицу Купот на Македонија.

Возрасните категории од 12 до 18 години во борба и не фаза ќе ги одмерат силите со почеток од 10 часот.Организатор е Македонската Циу-цицу Федерација во СЈ – Скопје  кадешто ќе учествуваат и постари борци односно и над 18 години – категорија сениори.

Од Битола од Битолскиот клуб “Ninjutsu klub”Bitola”‘ќе учествуваат  6 борци  на купот на Македонија во Скопје во Џиуџицу во организација на Македонска Џиуџицу Федерација во јуниорска и сениорска конкуренција во дисциплина на партер Ne Waza.

Истиот ден борци од Ninjutsu klub”Bitola”ќе бидат во Охрид кадешто ќе се одржи меѓународен турнир за Бразилска Џиуџицу на кој такмичарска екипа од 5 борци во категорија на деца до 15 години, јуниорска категорија до 18 години и сениори над 18 ќе ја претставуваат Ninjutsu klub”Bitola”  академијата  во конкуренција со школи од Македонија ,Србија,Црна Гора, Бугарија, Албанија.

На сите борци им посакуваме успех но навиваме за борците од Битолскиот клуб.Среќно!!!

 

уредник

Related Posts

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Коментарите се исклучени на КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Филип Божиновски Апсолутен Балкански Првак!!!

Коментарите се исклучени на Филип Божиновски Апсолутен Балкански Првак!!!

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО БАЛКАНСКИОТ ШАМПИОН ЗА БЏЏ, ФИЛИП БОЖИНОВСКИ ОД НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА

Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

Коментарите се исклучени на Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

Коментарите се исклучени на Битолчанецот Александар Димовски против гостиварецот Сазан Мемеди во Олтен-Швајцарија на 12 мај

Create AccountLog In Your Account