ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ

ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ

ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ

Коментарите се исклучени на ОДЛИЧНИ БОРБИ НА НИНЏУЦУ КЛУБ БИТОЛА!ОСВОЕНИ 12 МЕДАЛИ ОД НИВ 4 ЗЛАТНИ
Share Button

Одлични борби на претставници  од битолскиот Нинџуцу Клуб во Охрид на турнирот за Бразилска Џиуџицу и во Скопје , Куп на Македонија за Џиуџицу.

Освоени вкупно 12 медали и тоа 4 златни, 5 сребрени и 3 бронзени.Најголем успех индивидуално оствари  помошник инструктор Филип Божиновски кој е балкански првак во категорија -76 кг напредни појаси( blue belts divison champion) и апсолутен првак во конкуренција на сите тежински категории ( blue belt division open class champion) .4 борби 4 победи со завршница и тоа три пати на гушење и еднаш полуга на рака(armbar), со максимална доминација во борбите без ниту еден изгубен поен и победи најдоцна до 2 мин од борбите.(одлични демонстрирани перформанси на овај турнир со јасни техники на рушења кај сите противници, контрола врз борбата и противникот, одличен timing и психофизичка подготвеност.


Голема благодарност за подготовките за нашите спонзори за овај турнир ELEM Синдикат, ЈП Нискоградба, ЈП Водовод, ЈП Комуналец и секако до нашиот тим Pound for Pound на чело со Sergio Canudo Zimmerman и Benedikt Schotofer (Ben).
Продолжуваме напред.- напишаа на својата Фејзбук страница од Нинџуцу Клуб Битола
Спортски поздрав Osss

уредник

Related Posts

КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Коментарите се исклучени на КОМИТИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ-делегатот го прекина мечот

Кои се бенефитите да се биде член во Нинџуцу клуб Битола и почетоците на НКБ , март 2007!

Коментарите се исклучени на Кои се бенефитите да се биде член во Нинџуцу клуб Битола и почетоците на НКБ , март 2007!

КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Коментарите се исклучени на КАЗНА ЗА ВАРДАР ПОРАДИ ПОРАКИТЕ НА НАВИВАЧИТЕ ПРОТИВ ДВОЈАЗИЧНОСТА

Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа

Коментарите се исклучени на Утре во Скопје ќе се одржи Џиу – џицу Куп на Македонија!Од “Нинџуцу Клуб”- Битола ќе учествуваат 6 борци, им посакуваме среќа

Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

Коментарите се исклучени на Интервју на Новост-Роланд Доша:После пет години повторно во форма

НИНЏУЦУ КЛУБ ОД БИТОЛА НА ТРЕНИНГ ВО ГЕРМАНИЈА

Коментарите се исклучени на НИНЏУЦУ КЛУБ ОД БИТОЛА НА ТРЕНИНГ ВО ГЕРМАНИЈА

Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Фудбалерите на ФК „Пелистер“ пуштени од болница- еве ги деталите

Create AccountLog In Your Account