Од полноќ ново поскапување на горивата

Од полноќ ново поскапување на горивата

Од полноќ ново поскапување на горивата

Коментарите се исклучени на Од полноќ ново поскапување на горивата
Share Button

Од ноќеска на полноќ ново поскапување на горивата во Македонија, граѓаните ќе возат поскап бензин и дизел, одлучи на денешната седница Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер 95 од полноќ ќе се точи по 73,5 денари за литар, додека пак Еуросупер 98 ќе биде рекордни 75,5 денари. Зголемувањето на цената е за 2 денари.

Дизелот поскапува 2 денари, па од полноќ ќе биде 65 денари.

Екстра лесното масло ќе биде 54 денари, додека пак мазутот 34,5 денари

уредник

Related Posts

Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Коментарите се исклучени на Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Што прават вака луѓево, откако седнаа во фотелји во Струмица почнаа и пат да затвораат , срамота!

Коментарите се исклучени на Што прават вака луѓево, откако седнаа во фотелји во Струмица почнаа и пат да затвораат , срамота!

Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Коментарите се исклучени на Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Просветниот инспектор на терен во училиштето во Неготино во чиј двор јавно беше тепана ученичка

Коментарите се исклучени на Просветниот инспектор на терен во училиштето во Неготино во чиј двор јавно беше тепана ученичка

Времето денес сончево со локална облачност

Коментарите се исклучени на Времето денес сончево со локална облачност

Create AccountLog In Your Account