Дилер на дрога од Битола заврши во притвор

Дилер на дрога од Битола заврши во притвор

Дилер на дрога од Битола заврши во притвор

Коментарите се исклучени на Дилер на дрога од Битола заврши во притвор
Share Button

Основното јавно обвинителство Битола издаде наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

„Осомничениот во неговиот дом во село Трново неовластено заради продажба држел 8 пластични паковки од лек Омепразол, како и вкупно 78 најлонски паковки со вкупна нето-маса од 51,48 грама наркотична дрога кокаин, која ја нудел на продажба на лица наркозависници од Битола“, соопшти обвинителството.

Надлежниот обвинител проценил дека во конкретниот случај постојат околности кои укажуваат дека постои опасност од бегство, како и околности дека осомничениот ќе го повтори делото, па затоа до Основниот суд Битола достави и предлог за определување мерка притвор за осомниченото лице. Предлогот беше прифатен од судот кој со решение на осомничениот му определи мерка притвор во времетраење од 30 дена.

уредник

Related Posts

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Коментарите се исклучени на МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Албанската полиција разби опасна криминална банда

Коментарите се исклучени на Албанската полиција разби опасна криминална банда

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

ВО БИТОЛСКО ЛОГОВАРДИ ИЗГОРЕ КУЌА, СОПСТВЕНИКОТ ГО ЗАГУБИЛ ЖИВОТОТ

Коментарите се исклучени на ВО БИТОЛСКО ЛОГОВАРДИ ИЗГОРЕ КУЌА, СОПСТВЕНИКОТ ГО ЗАГУБИЛ ЖИВОТОТ

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Create AccountLog In Your Account