Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот
Share Button
Вчера утро во 08,40 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп патничко моторно возило „Фолксваген Шаран“ со битолски регистерски таблици управувано од Љ.А.(60) од Битола излетало од патот.

Од незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Општата болница во Прилеп, по што бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.
На местото на настанот извршен бил увид од страна на увидна екипа од Полициската станица Прилеп. Се работи на целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Коментарите се исклучени на 24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Коментарите се исклучени на Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Виничанец се обидел да силува 16-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Виничанец се обидел да силува 16-годишно девојче

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Коментарите се исклучени на Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Create AccountLog In Your Account