Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола
Share Button

Двe лица се полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случила денеска околу 13 часот на патот Прилеп-Битола во близина на Прилеп. Повредените се префрлени на лекување во прилепската градска болница.
Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола несреќата се случила околу 13 часот.

– Од засега непознати причини патничкото возило марка „Хјундаи акцент“ со прилепски регистерски таблички со тројца патници се превртило на патниот правец Прилеп – Битола на излезот од Прилеп. Двајца од тројцата патници се здобиле со полесни телесни повреди, а жената-возач не е повредена. Повредените се префрлени на лекување во прилепската градска болница, вели Стаматова.

Увид на местото на несреќата направи прилепската полиција.

МИА

уредник

Related Posts

Во Скопје пронајдено 14-годишното девојче од Македонски брод

Коментарите се исклучени на Во Скопје пронајдено 14-годишното девојче од Македонски брод

Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Коментарите се исклучени на Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Кривична пријава за основките што претепаа соученичка во Неготино

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за основките што претепаа соученичка во Неготино

Драма во Охрид: Прилепчанец се заканувал со дрво а радовишанец со нож

Коментарите се исклучени на Драма во Охрид: Прилепчанец се заканувал со дрво а радовишанец со нож

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Подметнат пожар во ноќен клуб во Варош

Коментарите се исклучени на Подметнат пожар во ноќен клуб во Варош

Create AccountLog In Your Account