Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Коментарите се исклучени на Истепал полицаец среде бел ден во Битола
Share Button

На 05.06.2018 година во 13.25 часот на улица „Филип Втори Македонски“ во Битола додека полициски службеник вршел работи од областа на безбедноста на сообраќајот забележал лице кое сакало да фрли запалена хартија во контејнер, информираат од СВР Битола. Истиот усно го предупредил по што лицето започнал  вербално да го навредува и физички го нападнал. По преземени мерки од слобода е лишен О.М.(47) од село Долно Агларци, битолско и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

уредник

Related Posts

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Арачиновец пукал во несудениот зет поради раскинување на веридбата со ќерка му

Коментарите се исклучени на Арачиновец пукал во несудениот зет поради раскинување на веридбата со ќерка му

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Коментарите се исклучени на 24-годишна струмичанка физчки нападнала полицаец на кој му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола

Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Коментарите се исклучени на Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Во Теарце ограбена црквата „Свети Димитрија“

Коментарите се исклучени на Во Теарце ограбена црквата „Свети Димитрија“

Create AccountLog In Your Account