Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Коментарите се исклучени на Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот
Share Button

Синоќа во 00.20 часот на ул. ,,Леце Котески“ во Прилеп, патничко возило „Алфа“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.М. (24) с.Мало Коњари, изгубило контрола и излетало од патот.

Притоа, со повреди се здобил  возачот, кој со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Градска болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Кај сопатникот Б.Н. (24) биле констатирани телесни повреди.

уредник

Related Posts

Тешка сообраќајна несреќа – двајца битолчани итно пренесени во болница

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајна несреќа – двајца битолчани итно пренесени во болница

Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Кривична пријава за полициски службеник– дилер на дрога

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за полициски службеник– дилер на дрога

Create AccountLog In Your Account