Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Коментарите се исклучени на Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава
Share Button

Според полицијата, на 06.06.2018 година во Секторот за внатрешни работи Тетово Р.К. од село Нераште, тетовско пријавил дека истиот ден околу 13,10 часот на улица „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово непознато лице почнал да го навредува и сакал физички да го нападне по што бил спречен од страна на случајни минувачи. Потоа во 15,00 часот на улица „Илинденска“ каде Р.К. изведувал градежни работи на куќа, дошло истото лице и му вперило пиштол, но Р.К. му ги фатил рацете, а лицето испукало еден куршум во подот. Во тој момент дошло уште едно лице кое физички го нападнало пријавителот, а другото лице му задало неколку удари со пиштолот во пределот на градите и лицето. Едно од лицата кои работеле на куќата почнал да викна дека доаѓа полиција, по што двајцата избегале. Р.К. по настанот се упатил во Клиничката болница во Тетово за укажување на лекарска помош.

Истиот ден во 15,40 часот во полициската станица во Тетово се пријавил Д.М. (35) од Тетово. Извршен бил увид на местото на настанот и подигната била една чаура за вештачење. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Коментарите се исклучени на Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Коментарите се исклучени на Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Коментарите се исклучени на Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Коментарите се исклучени на Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Професионален војник од Скопје се повреди со ракетен фрлач на воена вежба

Коментарите се исклучени на Професионален војник од Скопје се повреди со ракетен фрлач на воена вежба

Create AccountLog In Your Account