Незадоволен тетовец избодел службеник на Министерство за земјоделие

Незадоволен тетовец избодел службеник на Министерство за земјоделие

Незадоволен тетовец избодел службеник на Министерство за земјоделие

Коментарите се исклучени на Незадоволен тетовец избодел службеник на Министерство за земјоделие
Share Button

Службеник на Министерство за земјоделие бил избоден од тетовец кој бил незадоволен од неговата работа. 42-годишниот Ј.Р. од село Џепчиште ги извршувал вчера своите работни задачи во зградата на општина Тетово во канцеларија на подрачна единица на Министерството за земјоделие, кога непознато лице незадоволно од работата на Ј.Р. започнало расправија со него.

„По кратко време лицето повторно се вратило и со остар предмет на Ј.Р. му нанел убодна рана во пределот на десната подлактица. Повредениот сам се упатил во Клиничката болница во Тетово каде повредата му била санирана. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, велат од полицијата.

уредник

Related Posts

Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Коментарите се исклучени на Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Коментарите се исклучени на Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Во Скопје со хеликоптер пренесени остатоците од 27-годишно момче од кичевско, обдукцијата треба да ги утврди причините за смртта

Коментарите се исклучени на Во Скопје со хеликоптер пренесени остатоците од 27-годишно момче од кичевско, обдукцијата треба да ги утврди причините за смртта

Create AccountLog In Your Account