Хаос во Скопје од невремето,поплавени улици, паднати дрва во центарот на градот

Хаос во Скопје од невремето,поплавени улици, паднати дрва во центарот на градот

Хаос во Скопје од невремето,поплавени улици, паднати дрва во центарот на градот

Коментарите се исклучени на Хаос во Скопје од невремето,поплавени улици, паднати дрва во центарот на градот
Share Button

Големото невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици кое го зафати Скопје предизвика проблеми во скопското подрачје.

Од УХМР информираат дека ветерот достигнал брзина и над 80 километри на час.

Поради невремето поплавен е дел од булеварот Партизанска во Скопје.

Partizanska je plovna..palite camce

Публикувахте от Igor Aleksic в 9 юни 2018 г.

Невремето доведе и до паѓање на дрва во Градскиот парк и на улицата Илинденска.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам
Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

уредник

Related Posts

ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

Коментарите се исклучени на ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Коментарите се исклучени на Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Синдикатот на новинарите и медиумските работници на Првомајски протест

Коментарите се исклучени на Синдикатот на новинарите и медиумските работници на Првомајски протест

Затворска казна за објавена фотографија на Фејсбук?

Коментарите се исклучени на Затворска казна за објавена фотографија на Фејсбук?

Create AccountLog In Your Account