Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Коментарите се исклучени на Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)
Share Button

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa против Д.З.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело – „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“ предвидено и казниво по член 215 од КЗ на РМ.

Имено, на 8 јуни околу 23:00 часот од страна на полициски службеници на улица „Лазар Поп Трајков“ извршено е легитимирање на пријавениот при што кај истиот е пронајдена полиетиленска кеса со растителна материја. По добиена усна наредба за вршење претрес во домот каде привремено престојува пријавниот пронајдени и одземени се: 147 саксии со Cannabis, 49,65 грама марихуана, 46,33 грама амфетамин, четири таблети 3,4 метилендиоксиметамфетамин(MDMA) психотропна супстанца, стимуланс на централниот нервен систем класифицирани во Националната Листа I на контролирани психотропни супстанци, потоа дигитална вага, дигитален мерач за температура и влажност, тајмер и четири лед панели. На Д.З. од страна на судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена.

уредник

Related Posts

Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Коментарите се исклучени на Полицијата приведе 9 лица по синоќешните протести

Битола: Заминала на прослава со колегите, а таму го сретнала поранешниот сопруг, по неколку часа доживеала пекол

Коментарите се исклучени на Битола: Заминала на прослава со колегите, а таму го сретнала поранешниот сопруг, по неколку часа доживеала пекол

Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Коментарите се исклучени на Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Загина маж во пожар во охридско

Коментарите се исклучени на Загина маж во пожар во охридско

Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Коментарите се исклучени на Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Create AccountLog In Your Account