Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)

Коментарите се исклучени на Градина од марихуана во станот: Падна дилер на дрога во Скопје(галерија)
Share Button

Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa против Д.З.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело – „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“ предвидено и казниво по член 215 од КЗ на РМ.

Имено, на 8 јуни околу 23:00 часот од страна на полициски службеници на улица „Лазар Поп Трајков“ извршено е легитимирање на пријавениот при што кај истиот е пронајдена полиетиленска кеса со растителна материја. По добиена усна наредба за вршење претрес во домот каде привремено престојува пријавниот пронајдени и одземени се: 147 саксии со Cannabis, 49,65 грама марихуана, 46,33 грама амфетамин, четири таблети 3,4 метилендиоксиметамфетамин(MDMA) психотропна супстанца, стимуланс на централниот нервен систем класифицирани во Националната Листа I на контролирани психотропни супстанци, потоа дигитална вага, дигитален мерач за температура и влажност, тајмер и четири лед панели. На Д.З. од страна на судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена.

уредник

Related Posts

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Тепачка меѓу две групи струмичани со боксови, столчиња и секира

Коментарите се исклучени на Тепачка меѓу две групи струмичани со боксови, столчиња и секира

На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Коментарите се исклучени на На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Во тегли за ајвар скопјанец криел марихуана

Коментарите се исклучени на Во тегли за ајвар скопјанец криел марихуана

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Коментарите се исклучени на МВР објави фотографија од лице кое го бара во врска со нападот на пратеникот Горан Милевски

Create AccountLog In Your Account