Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Коментарите се исклучени на Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај
Share Button

Во угостителски објект лоциран на бензиската пумпа на булевар „Србија“, ноќеска околу 00:05 часот, поради претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир, помеѓу А.У.(31), А.Т.(29) и А.М.(28) сите од Скопје, од една страна и М.Б.(18) и 17-годишна девојка, двајцата од Скопје, од друга страна.

Во тој момент, М.Б. се јавил на лицата Е.Д.(21) од село Кондово и Р.И.(23) од село Сарај, кои биле во близина и веднаш пристигнале во објектот. Кога сите лица го напуштиле објектот, пред бензиската пумпа, М.Б., Р.И. и Е.Д. го нападнале А.У. и А.Т., при што Р.И. со нож им нанел повреди.

Повредените лица се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза” каде им биле констатирани телесни повреди и се задржани на понатамошно лекување.

По нападот, напаѓачите со патничко моторно возило го напуштиле местото на настанот и направиле сообраќајна незгода со друго возило.

Во ПС Аеродром се приведени Р.И. и Е.Д. Се работи на расчистување на случајот

уредник

Related Posts

Тепачка во полициска станица му го одзел пиштолот на полицаецот

Коментарите се исклучени на Тепачка во полициска станица му го одзел пиштолот на полицаецот

Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Коментарите се исклучени на Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Коментарите се исклучени на Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Коментарите се исклучени на Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Коментарите се исклучени на На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Скопјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

Коментарите се исклучени на Скопјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

Create AccountLog In Your Account