Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Коментарите се исклучени на Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај
Share Button

Во угостителски објект лоциран на бензиската пумпа на булевар „Србија“, ноќеска околу 00:05 часот, поради претходна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир, помеѓу А.У.(31), А.Т.(29) и А.М.(28) сите од Скопје, од една страна и М.Б.(18) и 17-годишна девојка, двајцата од Скопје, од друга страна.

Во тој момент, М.Б. се јавил на лицата Е.Д.(21) од село Кондово и Р.И.(23) од село Сарај, кои биле во близина и веднаш пристигнале во објектот. Кога сите лица го напуштиле објектот, пред бензиската пумпа, М.Б., Р.И. и Е.Д. го нападнале А.У. и А.Т., при што Р.И. со нож им нанел повреди.

Повредените лица се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза” каде им биле констатирани телесни повреди и се задржани на понатамошно лекување.

По нападот, напаѓачите со патничко моторно возило го напуштиле местото на настанот и направиле сообраќајна незгода со друго возило.

Во ПС Аеродром се приведени Р.И. и Е.Д. Се работи на расчистување на случајот

уредник

Related Posts

Фатен разбојник што извршил шест разбојништва во банки и казино

Коментарите се исклучени на Фатен разбојник што извршил шест разбојништва во банки и казино

Во Теарце ограбена црквата „Свети Димитрија“

Коментарите се исклучени на Во Теарце ограбена црквата „Свети Димитрија“

Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Коментарите се исклучени на Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

Коментарите се исклучени на Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Коментарите се исклучени на РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога

Коментарите се исклучени на СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога

Create AccountLog In Your Account