Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)

Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)

Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)

Коментарите се исклучени на Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)
Share Button
Битолчаните испратија од Битола моќна порака Не за промена на името на нивната мајка Република Македонија. Протестот започна со врнежи од дожд но и со Химната на нашата земја. Потоа се запалија бакли, се извикуваше Македонија… се одржаа говори и се изрази револт по повод  договорот  за промената на името на нашата држава преку протестен марш низ Широк сокак

Овој протест беше надпартиски и организиран од страна на Чкембарите и помина без ниеден инцидент.Чкембарите и Битола се против било каква промена на името на нашата држава!

Има само една вистина! Има само една Македонија!

ВИДЕО

уредник

Related Posts

Битолските фонтани функционираат безпрекорно…барем засега

Коментарите се исклучени на Битолските фонтани функционираат безпрекорно…барем засега

Законот за јазиците во фиока – нема рок во Уставот за Иванов да го потпише указот

Коментарите се исклучени на Законот за јазиците во фиока – нема рок во Уставот за Иванов да го потпише указот

Create AccountLog In Your Account