Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд

Коментарите се исклучени на Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд
Share Button

Од УХНР известуваат дека времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремени врнежи од дожд, кои околу пладне и попладне ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во источните делови локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за појава на град.
Утре во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да наврне и поголема количина на воден талог. Потоа во следните денови ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

уредник

Related Posts

Од УХМР најавуваат дека утре почнувајќи од пладне ќе има врнежи од дожд

Коментарите се исклучени на Од УХМР најавуваат дека утре почнувајќи од пладне ќе има врнежи од дожд

Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Коментарите се исклучени на Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Коментарите се исклучени на Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Create AccountLog In Your Account