ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

Коментарите се исклучени на ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот
Share Button

Полицајците пуштија солзавец за да спречат дел  од демонстрантите да на влезат во т.н „безбедносен прстен“ и да стигнат до селото Псарадес, каде што беше во тек потпишувањето на договорот помеѓу Грција и Македонија, јавија грчките медиуми.

Протестите ескалираа кога  демонстрантите се обиделе да го пробијат кордонот на полицајци кои во голем број го обезбедуваа настанот.

Демонстрантите почнаа да фрлаат разни предмети кон полицајците кои возвратија со созавец.

уредник

Related Posts

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов си купил викендица од 55.000 евра а има и 4 стана !

Коментарите се исклучени на Скопскиот градоначалник Петре Шилегов си купил викендица од 55.000 евра а има и 4 стана !

Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Коментарите се исклучени на Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Create AccountLog In Your Account