Поради извлекување на товарно возило, во прекин сообраќајот кај мотел Дреново

Поради извлекување на товарно возило, во прекин сообраќајот кај мотел Дреново

Поради извлекување на товарно возило, во прекин сообраќајот кај мотел Дреново

Коментарите се исклучени на Поради извлекување на товарно возило, во прекин сообраќајот кај мотел Дреново
Share Button

Поради извлекување на товарното возило од синоќешната сообраќајка, во прекин е патот Градско – Прилеп кај мотел Дреново, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Возилата се пренасочуваат да се движат кон Прилеп преку Кавадарци.

Сообраќајката се случи вчера кога унгарски шлепер излета од патот и се преврте. Возачот поминал со полесни повреди.

уредник

Related Posts

Битолчанецот што ја уби жена си со сукало, утрово се обеси во затворот во Битола

Коментарите се исклучени на Битолчанецот што ја уби жена си со сукало, утрово се обеси во затворот во Битола

Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Коментарите се исклучени на Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Пукање во Арачиново, двајца полицајци повредени, полицијата во потера по двајца опасни криминалци

Коментарите се исклучени на Пукање во Арачиново, двајца полицајци повредени, полицијата во потера по двајца опасни криминалци

Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Коментарите се исклучени на Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Коментарите се исклучени на И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Create AccountLog In Your Account