И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

Коментарите се исклучени на И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест
Share Button

И вечерва граѓаните излегоа на протест пред Собранието да го изразат својот револт по потпишувањето на договорот со Грција за преименување на името на државава во Република Северна Македонија.

Повторно за утре во истото време и на истото место закажаа нов протест

уредник

Related Posts

Милчин: Заев, врати се дома! Ни Господ, ни поповите нема да ти помогнат

Коментарите се исклучени на Милчин: Заев, врати се дома! Ни Господ, ни поповите нема да ти помогнат

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот на СЈО „Транспортер“

Коментарите се исклучени на Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот на СЈО „Транспортер“

Синдикатот на новинарите и медиумските работници на Првомајски протест

Коментарите се исклучени на Синдикатот на новинарите и медиумските работници на Првомајски протест

Уште еден член на Антикорупциска поднесе оставка

Коментарите се исклучени на Уште еден член на Антикорупциска поднесе оставка

Собранието го врати сајтот на македонски

Коментарите се исклучени на Собранието го врати сајтот на македонски

Create AccountLog In Your Account