Ден: д.м.г

Демонстрантите од пред Собрание се упатија пред резиденцијата на Иванов

Share Button

ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Се бара Договорот со Грција да не се реализира

Share Button

Би-Би-Си почна да го користи името Северна Македонија

Share Button

Талат Џафери го испрати Договорот за потпис кај Иванов

Share Button

Иванов одговори на заканите од Заев: Мојот став во однос на штетниот договор за името е конечен и останува непроменет и покрај сите закани и притисоци

Share Button

АМДИ БАЈРАМ: РОМИТЕ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

Share Button