На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

Коментарите се исклучени на На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани
Share Button

На 21.06.2018 година околу 16,20 часот на патот Битола-Демир Хисар, во с.Кукуречани, патничко возило „Цитроен“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.М. (47) од Демир Хисар, удрило во осумгодишно дете од с.Кукуречани. Од ударот момчето се здобило со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Општа болница Битола каде му била укажана лекарска помош и бил задржана на лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.- соопштуваат од МВР

уредник

Related Posts

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Коментарите се исклучени на Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Тешка сообраќајна несреќа – двајца битолчани итно пренесени во болница

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајна несреќа – двајца битолчани итно пренесени во болница

Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Коментарите се исклучени на Пејачот Влатко Илиевски утрово пронајден мртов

Create AccountLog In Your Account