На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

Коментарите се исклучени на На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани
Share Button

На 21.06.2018 година околу 16,20 часот на патот Битола-Демир Хисар, во с.Кукуречани, патничко возило „Цитроен“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.М. (47) од Демир Хисар, удрило во осумгодишно дете од с.Кукуречани. Од ударот момчето се здобило со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Општа болница Битола каде му била укажана лекарска помош и бил задржана на лекување. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.- соопштуваат од МВР

уредник

Related Posts

Професионален војник од Скопје се повреди со ракетен фрлач на воена вежба

Коментарите се исклучени на Професионален војник од Скопје се повреди со ракетен фрлач на воена вежба

Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Коментарите се исклучени на Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Две лица пријавени за исчезнати, по нив трага полицијата и семејствата

Коментарите се исклучени на Две лица пријавени за исчезнати, по нив трага полицијата и семејствата

Брачна двојка од Кичево ги присилувала на питачење и проституирање трите деца

Коментарите се исклучени на Брачна двојка од Кичево ги присилувала на питачење и проституирање трите деца

Create AccountLog In Your Account